Saraybahçe İzcileri Allahuekber Dağı Şehitlerini Andı

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından her yıl aralık ayında Allahuekber Dağ’ında Sarıkamış Harekatının yıl dönümünde şehitlerimizi anmak amacıyla milli kampı organize etmektedir. Saraybahçe Gençlik ve Spor kulübü izcilik branşı olarak bu sene 8 liderimiz ile kampa katılarak şehitlerimizi rahmet ve saygıyla andık.

 

Sarıkamış askeri harekatının 102. yıldönümü dolayısıyla bu yıl 12.si düzenlenen kampa, yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda lider katıldı. 22 – 26 Aralık 2016 tarihleri arasında kampa, 29 ilden 171 liderin yanısıra Lübnan’dan 16, Suriye’den 15, Kosova’dan 10, Filistin’den 6, Kuveyt’ten 2, Mısır ve Kerkük’ten 1’er olmak üzere toplamda 230 izci iştirak etti. İzciler Karskapı şehitliğinde dua, akabinde intikal edilen Gaziler köyünde Allahuekber dağı şehitleri ve cümle şüheda için anma programı, Allahuekber dağına çıkış ve iniş, geceleri çadırlarda konaklama, Kaynakyayla’ya yürüyüş, şehitler için Mevlid programı, Allahuekber dağında şehitlik ziyareti, Şenkaya ilçesinde fener alayı ve kapanış töreni dahil pek çok etkinliklerle ecdadını yad etti.

Faaliyete katılan liderler, 1914 – 1915 yılı kış ayında donarak şehit olan 90 bin ecdadımızı yaşayarak yad etti. O zaman donarak şehit olan askerlerimizin takip ettiği güzergahı takip etti. Lider ve izciler her şart altında birlik içinde değerlerimize sahip çıkmaya bu yılda devam ettiler.

Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından organize edilen Allahuekber Dağı Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampına kulübümüz adına Kulüp Başkanı İpek Medişoğlu, Kulüp İzci Önderi Önder Alioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Suat Yelkovan, Sebahattin Yaşa, liderlerimiz Ramazan Uysal, Nur Doğan ve İzci Gönüllülerimiz Nurten Gökçe ve Tuğba Önder katıldı.

Liderlerimizi tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Biz Kimiz!

Kulübümüz; alanlarında uzman kişilerce İzcilik, AB Projeleri, Oryantiring, Doğa Sporları ve Gezi Organizasyonları alanlarında hizmet vermektedir.

Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak isterseniz;

Bizimle iletişim kurun:

   

Keşşaf

Keşfetmek doğamızda var. Bizlerde doğayı bir araç olarak kullanarak, kendinizi keşfetmeniz için size fırsatlar sunuyoruz.

Keşfetmek ihtiyaçtan doğar sloganıyla yola çıkan ekibimiz doğayı bir araç olarak kullanarak siz değerli katılımcılarımızın kendilerini keşfetmelerine imkan tanıyan fırsatlar üretmeyi hedeflemektedir.

Sizde etkinliklere katılmak isterseniz: www.kessaf.org 

JoomShaper
Google+