Liderlik Tanıtım Semineri Başarıyla Tamamlandı

Kocaeli Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulübü Derneği olarak çocuk ve gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmelerinde büyük önem taşıyan “İzcilik ve Gençlik” etkinliklerimizde görev alacak yeni lider adaylarımız için gerçekleştirdiğimiz “Liderlik Tanıtım Semineri” başarıyla tamamlandı.

 

Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulübü olarak 18 yıldır olduğu gibi bu eğitim - öğretim dönemimizde de aramıza yeni katacağımız arkadaşlarla ailemizi biraz daha büyütebilmek ve daha verimli çalışmalara imza atabilmek amacıyla 27-28 Eylül 2014 tarihleri arasında, Yuvacık Aksığın İzci Evinde “Liderlik Tanıtım Semineri” düzenledik.

26 kursiyerin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz Liderlik Tanıtım Semineri kapsamında; İzciliğin tanımı ve amacı, tarihi, temel prensipler, izcilik metotları, Dünya’da ve Türkiye’de izcilik, izci liderliğinin aşamaları, ünite toplantıları, izci oyun ve marşları ve liderin rolü ve sorumlukları gibi pek çok konu hakkında sunumlar yapıldı.

Ayrıca kursun ikinci gününde gerçekleşen doğa yürüyüşü ile bir çok teknik izcilik bilgisi aktarma fırsatı bulundu. Yoğun yağış altında gerçekleşen 7 km uzunluğundaki doğa yürüyüşünde eğlenceli anlar yaşandı. Yürüyüş sırasında lider adaylarının doğa tutkusu gözlerden kaçmadı.  

Kurs Müdürü Furkan Karacan; “Liderlik Tanıtım Semineri yetişkinler için izciliğin eşsiz dünyasına atılan ilk adımdır. Sizlerde yakmaya çalıştığımız izcilik ateşinin ilk kıvılcımlarını bu kursla birlikte aldınız. Artık her şey sizin elinizde ister izcilik bana göre değil der ve ateş daha yanmaya başlamadan sönmesine izin verirsiniz isterseniz diğer izcilik kurslarına katılarak ve tecrübe edinerek bu ateşin büyümesine izin verir yirmi sekiz milyonluk kocaman puzzlenin bir parçası olursunuz. İlk seçeneği yapmak herkes için kolay olanıdır. Ama eğer içinizde izcilik ateşi yakmaya karar verdiyseniz artık Saraybahçe İzci Ailesinin bir parçası ve ekip arkadaşımız oldunuz demektir.

Temel amacı iyi insan iyi yurttaş yetiştirmek olan ve kursumuzla birlikte sizlere tanıttığımız izcilik hareketi dünyanın en büyük gençlik organizasyonu olarak tanımlanmaktadır. Kursumuza katılarak sizlerde gençlerin kültürel, zihinsel ve bedensel gelişimlerine büyük katkısı olan izcilik çalışmalarının içinde yer almaya, daha fazla çocuk ve gencin izcilikle tanışarak topluma yararlı bireyler hale getirilmesi için katkıda bulunacağınızı belirtmiş oldunuz.” dedi.

Kulüp Başkanı İpek Medişoğlu; “Kurulduğumuz ilk günden beri prensiplerimizden ödün vermeden ve bu anlamda zaman ve emek harcayan eğitimcilerimizle, çocuk ve gençlerimizi dürüst, ahlaklı, çalışkan, yaşadığı topluma ve çevreye duyarlı, ilkeli insan olmaları için eğitmek ve onları hep bir adım önde olmaları için yetiştirmeye çalışmaktayız. Geleceğe iyi vasıflı insanlar yetiştirmenin haklı gururunu yaşamaktayız. Sizlerin de İzcilik ile tanıştığınız kulübümüzde her alanda başarılı olacağınıza inancım sonsuzdur. Beraber yürüdüğümüz bu uzun ve meşakkatli yolda daha nice güzel ve başarılı çalışmalara imza atacağımıza eminim.“ dedi.

Kurs programında; eğitimci olarak Furkan Karacan, Önder Alioğlu, İpek Medişoğlu Elif Gündüz ve Sebahattin Yaşa görev alırken, destek ekibinde ise Suat Yelkovan, Ramazan Uysal, Fatih Büyükkol ve Özlem Doruk görev aldı.

İnsanlığı, misafirperverliği, yardım severliği ile tanınan toplumumuz maalesef giderek bu üstün vasıflarını kaybetmekte yalnızlaşan, ayrışmaya müsait, kendi kültürünü tanımayan, kuşak çatışması yaşayan bir toplum görüntüsü oluşmaktadır. Bu yüzden her zamankinden fazla izcilik eğitimine toplumumuzca ihtiyaç duyulmaktadır.

İzcilik amaçları doğrultusunda bireyler yetiştirmeyi amaçlayan kulübümüze gerek izcilik alanında gerekse kulübümüzün diğer alanlarında çocuk, genç ve yetişkinlere yapacağınız katkılar için şimdiden teşekkür ederiz. Yüreğinizdeki izcilik ateşinin büyüyerek içinizi ısıtması, ateşin ışığının yolunuzu aydınlatması ve en iyi izcilik dileklerimizle…

Biz çocuklarımıza yatırım yapıyoruz çünkü gelecek onların!

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Biz Kimiz!

Kulübümüz; alanlarında uzman kişilerce İzcilik, AB Projeleri, Oryantiring, Doğa Sporları ve Gezi Organizasyonları alanlarında hizmet vermektedir.

Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak isterseniz;

Bizimle iletişim kurun:

   

Keşşaf

Keşfetmek doğamızda var. Bizlerde doğayı bir araç olarak kullanarak, kendinizi keşfetmeniz için size fırsatlar sunuyoruz.

Keşfetmek ihtiyaçtan doğar sloganıyla yola çıkan ekibimiz doğayı bir araç olarak kullanarak siz değerli katılımcılarımızın kendilerini keşfetmelerine imkan tanıyan fırsatlar üretmeyi hedeflemektedir.

Sizde etkinliklere katılmak isterseniz: www.kessaf.org 

JoomShaper
Google+