Saraybahçe İzcileri 20. Yılını Coşkuyla Kutladı

Bundan tam 20 yıl önce küçük bir izci ünitesi olarak çalışmalarına başlayan Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulübü 20. Yılını coşkuyla kutladı.

 

 

 

1996 yılında Melih Sarman tarafından küçük bir izci ünitesi olarak çalışamalarına başlayan Saraybahçe Gençlik ve Spor Kulübü düzenlediği kamp ile 20. Yılını coşku ile kutladı.

Kurulduğundan bu güne hedeflerinden taviz vermeden, çalışmalarına aralıksız devam kulübümüz onlarca çocuk ve gencin gelişimine katkıda bulunmanın haklı gururunu yaşıyor. Düzenlediği bir çok kamp, gezi vb. açık hava faaliyetlerinin yanı sıra, yurt dışı gezi ve kamplar, kişisel gelişim etkinlikleri, ab proje katılımı gibi bir çok sosyal alanda da eğitimler vermeye devam etmektedir.

Düzenlenen 20. Yıl hatıra kampı daha önce kulüpte izcilik ve liderlik yapmış kişilerin ve farklı kulüp ve ünite temsilcilerinin ziyareti ile daha da renklendi.

20. yıl pastasının kesilmesi ile başlayan gecede kamp anılarının anlatılması ile hatıralar tazelendi.

Kulüp başkanı İpek Medişoğlu: “İzcilik; bizim için birbirine sıkı sıkıya bağlandığımız kardeşliktir. Bundan tam 20 yıl önce alevlenmiş bir ateşin etrafında toplandık ve o ateşin sıcaklığı hala ilk günkü gibi içimizi ısıtmaya devam ediyor. 20 yıldır sadece izcilerimizin hayatlarında bir farkındalık yaratarak, kendilerini keşfetmelerini sağlamaya çalışarak izcilik yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Bu güne kadar küçük bir üniteden, saygın bir kulübe dönüşmemizde desteği ve emeği olan tüm liderlerimize ve gönül dostlarımıza teşekkür ederiz. Ayrıca 20.yıl kutlamamız için bu güzel gecenin düzenlenmesinde emeği geçen Elif Gündüz, Banu Yıldırımgeç, Suat Yelkovan, Önder Alioğlu, Sebahattin Yaşa, Fatih Büyükkol, Murat Buran, Emirhan Sezer Kaya, Ramazan Uysal, Gürsel Gülener, Nur Doğan, İbrahim Uluçay' a, uzak yakın demeden işini gücünü bırakıp bizimle mutluluğumuzu paylaşan Furkan Karacan, Barış Şen, Kemal Balsak, Önder Debreli, Yağmur Gündüz, Mert Yorulmaz, Ercan Bayrak' a, teşrifleriyle bizi onurlandıran Sedat Pehlivan ve Kağıtspor Kulübü liderlerine çok teşekkür ederiz. Daha nice 20. yılımızı beraber kutlamak için, en iyi izcilik dileklerimizle." dedi.

Siz de bu ailenin bir ferdi olmak veya çocuğunuzun bu aileye katılmasını isterseniz lütfen www.sasgsk.org adresinden bize ulaşın. 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Biz Kimiz!

Kulübümüz; alanlarında uzman kişilerce İzcilik, AB Projeleri, Oryantiring, Doğa Sporları ve Gezi Organizasyonları alanlarında hizmet vermektedir.

Sizlerde bu ailenin bir parçası olmak isterseniz;

Bizimle iletişim kurun:

   

Keşşaf

Keşfetmek doğamızda var. Bizlerde doğayı bir araç olarak kullanarak, kendinizi keşfetmeniz için size fırsatlar sunuyoruz.

Keşfetmek ihtiyaçtan doğar sloganıyla yola çıkan ekibimiz doğayı bir araç olarak kullanarak siz değerli katılımcılarımızın kendilerini keşfetmelerine imkan tanıyan fırsatlar üretmeyi hedeflemektedir.

Sizde etkinliklere katılmak isterseniz: www.kessaf.org 

JoomShaper
Google+